fbpx

10 nápadů, jak spojit práci a lásku ke zvířatům

7 Kvě, 2018

10 nápadů, jak spojit práci a lásku ke zvířatům

Máte rádi domácí zvířata, ovládáte nějaké speciální dovednosti a zároveň byste chtěli pracovat sami na sebe? V tomto článku se dozvíte, jak můžete dělat to, co by Vás skutečně bavilo.
V žádném případě se zde ale nedozvíte, jak na zvířatech vydělávat prostřednictvím jejich prodeje nebo množení!

Trh se službami pro domácími mazlíčky se stále rozrůstá. Jednoho nebo více domácích mazlíčků v České republice chová více než polovina domácností, což nás v evropském měřítku řadí k nejvýznamnějším chovatelům domácích zvířat.
Podle Českého statistického úřadu v roce 2016 Češi utratili za veškeré služby přes dvě miliardy korun. Výdaje za domácí mazlíčky vzrostly za sedm let o čtvrtinu. Při započtení nákladů na pořízení zvířete, krmiva a dalších potřeb pro chov částka činí 12,6 miliardy korun ročně.

1) Venčení a hlídání psů a koček

Tuto službu vyhledává stále více páníčků. Pokud nabídnete real time streaming hlídaného mazlíčka, aby se mohl majitel kdykoliv a odkudkoliv podívat, jak se jeho čtyřnohému kamarádu daří nebo nabídnete zvířecí lázničky či třeba soukromé pokojíky, odlišíte se od konkurence.

2) Detektivní služba

Rádi pátráte po všem možném? Máte vycvičeného služebního nebo záchranářského psa? Otevřete si zvířecí detektivní kancelář a pomáhejte páníčkům hledat jejich ztracené miláčky.

3) Stříhání, koupání a manikúra psů

Možná sami znáte, co obnáší koupání či stříhání psa ve vlastní vaně. Voda, chlupy a špína naprosto všude.. Nabídněte opět něco navíc, kromě stříhání či koupání třeba vyzvednutí a opětovného vrácení pejska do domu majitele nebo si zřiďte mobilní salón a za svými zákazníky jezděte k nim domů. Někoho můžete oslovit nejen zastřihnutím drápků, ale i jejich nalakováním.

4) Zvířecí masáže

Domácí mazlíčci jsou dnes považováni za právoplatné členy rodiny a majitelé hledají a využívají stále více způsobů, jak jim pomoci vést delší a zdravější život. Psí masáže jsou jedním z těchto případů. Na trhu se objevují i netradiční podniky nabízející akupunkturu, hydromasáže nebo psychoterapii.

5) Výživový poradce

Pro delší a zdravější život zvířat přispěje i tato profese. Mnoho lidí tápe čím své zvíře krmit, co by pro něj bylo nejlepší, proč je pejsek tak tlustý nebo naopak hubený. Zaměřit se můžete nejen na psi a kočky, ale i králíčky, papoušky nebo plazy.

6) Zvířecí restaurace

Ne, nejedná se o podnik, kam Vás nechají vstoupit i s Vaším psem. To Váš pes je hlavní obsluhovaný host, kterému jsou servírované pochoutky. Na zváženou (či snad zjištěnou) je, zda by taková restaurace prošla i u nás v ČR, hlavně kvůli hygieně.

7) Kočičí kavárna

Kočičí kavárny nabírají v ČR na popularitě. Jestli máte rádi kočky a kávu, toto je příležitost pro Vás. Pojměte projekt charitativně a dejte v kavárně domov kočičkám z útulku. Klienti si u Vás odpočinou v přítomnosti kočičích mazlíčků a všichni budou spokojeni.

 

8) Zvířecí pekárna

Pekárny s produkty výhradně pro domácí zvířata sklízejí úspěch po celém světě. Sušenky, pochoutky, narozeninové dorty nebo i svatební psí dorty. Pokud zvolíte výrobu bez chemie nebo bezlepkové pečivo, udržíte krok s dnešními trendy.

9) Focení a kreslení domácích mazlíčků

Máte umělecký talent? Můžete nabídnout zhotovení portrétu zvířete podle fotky. Umíte dobře fotit? Rozšiřte své služby o focení mazlíčků. Otevřete si ateliér zaměřený na domácí zvířata. Focení domácích zvířat zažívá velký boom.

10) Doručovatel

Pro některé páníčky je obtížné dojít koupit krmení, vyzvednout léky, dovézt zvíře ostříhat nebo k veterináři. Nabídněte jim své služby jako pomocník doručovatel.

 

Pokud chcete začít pracovat s domácími mazlíčky i Vy, zaregistrujte se na portále Pac a pusu a můžete nabízet hlídání psů, výcvik psů nebo třeba střihání psů.