fbpx

7 důvodů proč přidávat olivový olej do psí stravy

2 Čvc, 2020

7 důvodů proč přidávat olivový olej do psí stravy

Je olivový olej vůbec vhodný pro psy?
Ano! Je to skvělá volba jak obohatit psí jídelníček a vylepšit jejich srst, ale to není vše.
Tady je pár tipů proč přilepšit vašim pejskům olivovým olejem:

Olivový olej pro psy a maďarský ohař

1. Olivový olej pomůže psovi udržet linii

Stejně jako lidé, i psi bojují s nadváhou a velký podíl mononenasycených tuků (cca 73%) v olivovém oleji pomáhá redukovat váhu tím, že rozpouští tuk uvnitř tukových buněk.

2. Posiluje celkový zdravotní stav

Bohatý na mononenasycené kyseliny předchází či zmírňuje následky kardiovaskulárních chorob a cukrovky. Obsahuje kyselinu olejovou, která je spolu s dalšími složkami (skvalen a terpenoidy) považována za účinnou prevenci rakoviny, na kterou umírá neuvěřitelných 50% psů starších 10 let.

3. Chrání imunitní systém

Díky vysoké hladině antioxidantů – včetně polyfenolů, vitamínu E, chlorofylu a karotenoidů – je olivový olej účinný při aktivaci imunitního systému, takže může účinně bojovat s nemocemi. To je obzvláště důležité při přechodu z jednoho ročního období na druhé.

4. Může prodloužit život vašeho psa

Psy nežijí ani zdaleka tak dlouho, jak bychom si přáli a nic nevypadá smutněji než předčasně zešedivělý pes. Olivový olej zabraňuje oxidaci buněk vyvolanou volnými radikály, což může vést k předčasnému stárnutí. V tomto případě tak můžete prodloužit jeho štěněcí vzhled.

5. Je potravou pro mozek

Pomáhá předcházet kognitivnímu úbytku spojenému se stárnutím stejně jako u lidí, Velmi vhodný je pro starší pejsky. Abyste jim udrželi jasnou a veselou mysl, přidávejte jim olej do jídla každý den.
Toto je obzvášť důležité pro super chytré rasy jako je třeba Border kolie, pudl nebo Německý ovčák.

6. Dodává vašemu pejskovi energii

Světlý a tmavý mops

 S pravidelnou denní dávkou se zlepšuje cirkulace krve a snadněji se dýchá, pomáhá zvyšovat průtok krve a u lidí snižuje účinky astmatu. Proto je olej vhodný pro brachycefalická plemena (s krátkou čenichovou partií), jako je mops, anglický bulldog nebo francouzský buldoček.

7. Zlepšuje vzhled srsti

Vnitřní péčí vyladíte vnější dojem, srst vašeho pejska bude lesklejší a zářivější a to platí i tu drátosrstých plemen.

Další články najdete na Facebooku nebo si je můžete přečíst na blogu Pac a pusu.

Sháníte pro svého mazlíčka hlídání, venčení nebo třeba výcvik? Zaregistrujte se a zdarma poptejte tyto i další služby na portále Pac a pusu.

Pac a pusu, z lásky k mazlíčkům,
logo