fbpx

Jak vybrat správného člověka na venčení Vašeho pejska?

22 Úno, 2018

Jak vybrat správného člověka na venčení Vašeho pejska?

Váš pejsek potřebuje každodenní pohyb, aby si zachoval fyzické i psychické zdraví. Pokud ho nemůžete vzít každý den na vycházku, protože býváte dlouho v práci nebo musíte pracovat přesčasy, je načase si položit otázku, zda by Váš pejsek neuvítal parťáka, který by ho ve Vaší nepřítomnosti vyvenčil.

Co zvážit při výběru správného parťáka na venčení psů?

Jednotlivé / hromadné venčení

Venčí více psů naráz nebo se věnuje vždy jen jednomu? Je ochotný se přizpůsobit potřebám Vašeho psa?

Můžete mít pejska, který miluje společnost a uvítá vycházky ve smečce dalších psů, vyhraje si, je spokojený a vy také.  Ale možná máte pejska úzkostlivého nebo takového, který prostě cizí psy nevyhledává.  Podle toho je třeba volit také trasy vycházek.

Hodnocení

Zeptejte se na doporučení Vašich známých pejskařů, projděte si zkušenosti ostatních páníčků, abyste nešlápli vedle. Zkuste si o venčiteli něco vygooglit.

Je venčitel profesionál?

Nabízet venčení psů může každý, ale ne každý dokáže nabídnout profesionální přístup a poskytnout profesionální služby.

Logistické otázky

Kde budete mého psa venčit? Jak dlouhé budou vycházky? Budete mého psa venčit pouze vy?

Seznamovací schůzka

Váš pes si s venčitelem musí „sednout“. Dříve než se domluvíte na spolupráci, zjistěte, zda se Váš pes cítí v přítomnosti nové osoby dobře. Váš pes dost možná nebude skákat radostí z nového setkání, ale měli byste vybrat někoho, kdo se bude snažit navázat kontakt klidnou formou vyhovující Vám a především Vašemu psovi. Sledujte chování a řeč těla venčiteleběhem seznamování.

Zkušební vycházka

Požádejte o společnou zkušební vycházku. Pokud má Váš pes zvláštní potřeby (například starý, nemocný nebo temperamentní pes), sledujte, jak k nim venčitel přistupuje, zda dokáže předvídat nebezpečné situace (například střet s cizím psem, autem atd.)

Nezvdávejte se, pokud Váš první vybraný venčitel zklame. Pokračujte v hledání, dokud nenajdete toho správného parťáka, který Vašemu pejskovi dá vše, co potřebuje, když vy nejste k dispozici.

Další články najdete na Facebooku nebo si je můžete přečíst na webu Pac a pusu.

Sháníte někoho na venčení Vašeho pejska? Zaregistrujte se a zdarma poptejte venčení i další služby na portále Pac a pusu.