fbpx

Jedete na dovolenou? A co Vaše kočka?

5 Úno, 2018

Jedete na dovolenou? A co Vaše kočka?

Jedete na dovolenou, služební cestu nebo Vás čeká delší pobyt mimo domov? Kdo pohlídá Vaši kočku? Přečtěte si následující řádky a zjistěte, která možnost by Vaší kočce seděla nejvíce.

S kočičím parťákem „ve svém“

Pro většinu koček je hlídání u Vás doma nejlepší volbou. Docházet k Vám může soused, známý nebo nadšený milovník koček, který Vaši kočičku navštíví dvakrát denně, pohraje si s ní, nakrmí jí a vyčistí jí toaletu. Kočka bude ve svém domácím prostředí, nebude ve stresu a nebude se jí (tolik) stýskat.

Před tím, než odjedete, ujistěte se, že

  • na sebe poskytnete kontakt, na kterém budete k zastižení (a na který budete dostávat fotky Vaší milované kočičky)
  • poskytnete kontakt na Vašeho veterináře
  • parťák má všechny instrukce k podávání léků
    a hlavně jejich dostatečné množství, pokud kočka nějaké užívá
  • kočka má připraveno dostatek krmení na celou dobu plus rezervu navíc
  • je k dispozici dostatek steliva do kočičí toalety

Kočičí hotel

Ve Vašem okolí jsou jistě dobré kočičí hotely, ale bez pochyb také ty špatné.Osobní doporučení někoho známého je nejlepší ukazatel. Pokud doporučení nemáte, také Váš veterinář Vám může poradit místo, kde o kočky pečují zodpovědně a s láskou.

Kočičí hotel několikrát navštivte, promluvte si s jeho správcem, zjistěte, v jakých podmínkách jsou kočky ubytované, jaké je obvyklé množství hlídaných koček naráz, zda mohou chodit ven (nebo utéci!). Zjistěte také, jak postupují, pokud se u kočky objeví zdravotní obtíže.

Kočičí hotely obvykle vedou lidé, kteří mají ke kočkám skutečně blízko a dokážou jim nabídnout potřebnou péči a zázemí. Jediným problémem je, že kočka bude v cizím prostředí, pravděpodobně nebude mít tolik kontaktu, na který je zvyklá. Kočce to vadit nemusí, ale dost možná ji to může stresovat.

Sama doma

Věřte, že i za týden toho osamělá kočka dokáže vymyslet hodně.Předpokládejme, že máte výjimečnou kočku, která si nebude všímat závěsů, nebude drápat nábytek, zkrátka neobrátí byt vzhůru nohama, když se začne sama nudit.

Co když onemocní? Nikdo to nezjistí. Co když si kočka rozlije vodu hned první den a žádnou jinou mít nebude? Co když doma začne hořet?

Tyto varianty se můžou zdát extrémní, ale nikdy

nevíte..Kočka by neměla zůstat sama doma více než 24 hodin.

Nikdy nenechávejte během dovolené kočku doma samotnou, i kdyby měla dostatek potravy a vody!

Sháníte někoho na hlídání nebo krmení Vaší kočičky? Zaregistrujte se a zdarma poptejte tyto i další služby na portále Pac a pusu.